KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052071
nr 1405 2071
Julie Hullgren
(1879-1963), Sverige
Oljemålning, "När solen går ned, Christiansö". Signerad, daterad 1918. Olja på pannå, 48x60 cm, yttermått inklusive ram: 61x74 cm
Julie Hullgren, dansk-svensk målare född 1879, död 1963.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:43:58
6/6 23:32:45
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Julie Hullgren
Läs mer om Julie Hullgren